• ბათუმის ნაპირდაცვის პროექტი დასრულდა
მესტიასა და ცაგერში ტექნიკური სსაფეხბურთო ცენტრებისა და სტადიონების მშენებლობისთვის ტენდერი გამოცხადდა
ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა მესტიასა და ცაგერში ტექნიკური საფეხბურთო ცენტრებისა და ხელოვნურსაფარიანი სტადიონების მშენებლობისთვის ტენდერი გამოაცხადა.
სოფელ როდინაულის საჯარო სკოლის მშენებლობა დასასრულს უახლოვდება
ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის სოფელ როდინაულში 120 მოსწავლეზე გათვლილი საჯარო სკოლის მშენებლობა მიმდინარეობს. სკოლაში მოეწყობა თანამედროვე საკლასო ოთახები, ბიბლიოთეკა და სამეცნიერო ლაბორატორია.
ზესტაფონში თანამედროვე მულტიფუნქციური ცენტრი და საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრი აშენდება
ზესტაფონში თანამედროვე მულტიფუნქციური ცენტრი და საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრი აშენდება. დაგეგმილი მშენებლობისთვის გათვალისწინებული ტერიტორია ინფრასტრუქტურის მინისტრმა რევაზ სოხაძემ, იმერეთის მხარეში სახელმწიფო რწმუნებულთან ლევან ზალკალიანთან და ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის მერთან, ვახტანგ ღამბაშიძესთან ერთად დაათვალიერა.
ხარაგაულში სპორტული კომპლექსის-ტექნიკური ცენტრის აშენება იგეგმება
ხარაგაულში მრავალფუნქციური სპორტული კომპლექსის და საფეხბურთო ტექნიკური ცენტრის აშენება იგეგმება. ხარაგაულის სპორტული კომპლექსი საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისად უნდა აშენდეს და მოეწყოს მულტიფუნქციური სივრცეები, ცურვის, სინქრონული ცურვისა და წყალბურთისთვის განკუთვნილი აუზი.
ხაშურის მუნიციპალიტეტში მრავალფუნქციური კომპლექსის და რაგბის სტადიონის მშენებლობა იგეგმება
ხაშურის მუნიციპალიტეტში 1000 მაყურებელზე გათვლილი მრავალფუნქციური კომპლექსის და რაგბის სტადიონის მშენებლობა იგეგმება. ხაშურის მუნიციპალიტეტის დაბა სურამის კომპლექსი მოემსახურება ხაშურის, სურამისა და მიმდებარე სოფლების მოსახლებას როგორც სპორტულ, ისე კულტურულ შემენებით საჭიროებებს.